Employer branding-film for Pon Power – rekrutteringskraft med ekte historier

Hvordan tiltrekker man seg nye talenter i en konkurranseutsatt bransje? For Pon Power laget vi en employer branding-film som også fungerer som en bred selskapsprofil. Filmen bygger på intervjuer med et titalls ekte ansatte, som selv forteller om arbeidsmiljøet og mulighetene i selskapet. Med kortversjoner tilpasset sosiale medier fikk Pon Power et fleksibelt verktøy for rekruttering, synlighet og employer branding.

Utfordringen – rekruttering og synlighet

Pon Power ønsket en film som både kunne styrke employer branding og brukes aktivt i rekruttering. Filmen skulle vise bredden i selskapet, fra ulike arbeidsfelt til menneskene som utgjør kulturen. Målet var å gi et autentisk bilde som appellerer til potensielle kandidater – og som samtidig kunne fungere som en moderne selskapsfilm.

No items found.

Vår tilnærming til filmproduksjonen

Vi intervjuet et titalls ansatte på tvers av roller og avdelinger, og lot deres stemmer drive hele historien. Dette skaper troverdighet og gjør filmen personlig og ekte. Kombinasjonen av intervjuer, arbeidssituasjoner og visuelle miljøbilder gir et helhetlig inntrykk av Pon Power som arbeidsplass. Leveransen inkluderte en hovedfilm samt kortversjoner i ulike formater, optimalisert for deling i sosiale medier og på rekrutteringsflater.

Resultatet – et autentisk verktøy for employer branding

Filmen brukes i dag på Pon Powers egne nettsider, i rekrutteringsprosesser og i sosiale medier. Den viser bredden i selskapet, fremhever kulturen og gir potensielle kandidater et ærlig og inspirerende bilde av hva det innebærer å jobbe i Pon Power.

"Jeg har brukt Gefühl gjentatte ganger til filmproduksjon for Pon Power – og de leverer fantastiske resultater. De fanger opp og tolker vårt budskap på en veldig god måte, imponerer hver gang! I tillegg er de lette å samarbeide med, rask og god kommunikasjon – og hyggelige gutter. Anbefales!"

– Frida Folden, Marketing and Communication Manager, Pon Power

Se også MENY rekrutteringsfilm – et annet eksempel der vi både kombinerer autentiske opptak og iscenesettelser for å skape et tydelig employer branding-budskap.

👉 Vil du lage en employer branding-film som bygger stolthet og tiltrekker nye talenter? Ta kontakt med Gefühl.

Andre prosjekter

dokumentarfilm KS
dokumentarfilm KS
Medlemsrekruttering for Yrkestrafikkforbundet
Medlemsrekruttering for Yrkestrafikkforbundet
invitasjonsfilm for Equinor
invitasjonsfilm for Equinor